Фізичне виховання дитини в умовах установ для дітей раннього і дошкільного віку є важливим і відповідальним завданням суспільного виховання, тому що всі діти, починаючи з самого раннього віку, повинні рости здоровими, міцними, гармонійно розвиненими і щоб вони добре вчилися. Саме в дошкільному дитинстві формується здоров'я, загальна витривалість, працездатність, активна життєдіяльність та ін якості, необхідні для всебічного гармонійного розвитку особистості. Цей вік найбільш сприятливий для загартовування організму, оволодіння елементарними життєво необхідними руховими вміннями та навичками.
ТИПИ ЗАНЯТЬ
Способи організації дітей на заняттях з фізичної культури
Користь ранкової зарядки для дітей
Ранкова зарядка для дітей — це не просто комплекс легко здійсненних і доступних вправ, але і справжня знахідка для батьків, що хочуть, щоб їх дитина вів здоровий спосіб життя. Навіть у самому слові «зарядка» закладено позитивний сенс, адже ці вправи здатні зарядити малюк енергією на цілий день!
Весела зарядка для дітей допоможе дитині швидше прокинутися, адже прості розминочні вправи мають властивість насичувати тіло киснем. Дитяча зарядка зміцнює м’язи, дозволяючи малюку завжди залишатися в хорошій фізичній формі. Нескладні й цікаві вправи для ранкової зарядки для дітей перетворяться в своєрідний магічний ритуал, який буде символізувати успішне і позитивне початок нового дня.
Навіть сама проста зарядка для дітей допомагає їм розвивати моторику і рухову координацію, а також забезпечує малюків гарним настроєм і бадьорістю на весь день. Фахівці з дитячого розвитку вважають, що дитяча ранкова зарядка допомагає школярам підвищити рівень мозкової активності, а отже, призводить до гарної успішності в навчанні. Також зарядка дозволить позбавитися від зайвої ваги у дитини.
Щоденні фізичні вправи для зарядки для дітей вчать дитину з дитинства звикати до активного способу життя і піклуватися про своє здоров’я, і батькам не доведеться зіткнутися з ситуацією, коли їхні діти в підлітковому віці захочуть спробувати цигарку або алкоголь. З перших років малюки, які займаються ранковою зарядкою для дітей, будуть представляти, наскільки цінним є здоров’я.
Ще одним плюсом зарядки для дітей є той факт, що вона сприяє розвитку у дитини завзятості. Дитина з ранніх років починає усвідомлювати, що існують речі, які необхідно виконувати для того, щоб мати можливість жити повноцінним, активним життям. Батьки повинні пояснити своїй дитині, що вправи для зарядки для дітей також необхідні, як щоденне чищення зубів, умивання, прийняття душу і приведення себе в порядок.
Правила проведення дитячої зарядки
Починати займатися з малюком вправами можна з того моменту, як він навчиться впевнено ходити і бігати, однак найчастіше батьки вводять в щоденний розклад дитини дитячу зарядку з віку приблизно 3 років. Саме в цей час малята вже розуміють, що таке необхідність і легко захоплюються будь-якими видами рухової активності, тому навчання простий гімнастики гімнастику зазвичай не представляє особливої складності.
Одне з головних правил ранкової зарядки для дітей — це активна участь у цьому процесі батьків. Маленькі діти залюбки повторюють за мамою з татом будь-які рухи, тому в перші місяці обов’язково потрібно виконувати вправи разом з ними.
Час, який потрібно для хорошої розминки дитини — від 10-15 до 30 хвилин. Саме вправи протягом такого часового проміжку нададуть максимальну користь для зміцнення м’язового каркаса малюка. Однак, батькам слід пам’ятати, що не можна відразу ж вимагати від малюка витривалості справжнього спортсмена: якщо після десяти хвилин вправ дитина втомлюється і втрачає ентузіазм до продовження занять, на перший час можна обмежитися саме десятихвилинним комплексом. Якщо ж маляті подобається процес, час дитячої зарядки можна збільшити, однак, слід спостерігати за фізичним станом дитини, щоб він не перепрацював. Мета ранкової зарядки — не підготовка до спортивного марафону, а лише підтримка організму в тонусі, про це слід пам’ятати. Не варто забувати що хорошим засобом для дітей також є заняття гімнастикою.
Проводити ранкову зарядку для дітей потрібно в добре провітрюваному приміщенні, а в теплу пору року вправи можна робити навіть на вулиці. Відмінним варіантом буде поєднання фізичних вправ із спеціальними нескладними дихальними техніками, про яких батьки можуть прочитати у відповідній літературі. Це необхідно для вдосконалення дихальної системи дитини, оскільки в ранньому віці вона ще не функціонує ідеально правильно.
Веселу зарядку для дітей можна поєднувати з неважким навчанням: наприклад, під час виконання вправ розучувати з дитиною рахунок, ритмічні вірші або забавні пісні. Можна проводити зарядку під улюблену музику, а по закінченні комплексу фізичних вправ запропонувати йому просто трохи потанцювати, що відмінно розігріє м’язи.
Вправи для зарядки для дітей
В якості вправ для дитячої зарядки підійдуть абсолютно будь-які розминочні руху, головне — не робити їх занадто складними, оскільки в іншому випадку маляті буде важко їх запам’ятати, і вона дуже швидко втомиться від їх виконання.
Обов’язково починати заняття ранковою гімнастикою потрібно з звичайної ходьби на місці. Досить ходити від 30 секунд до кількох хвилин. Після цього можна зробити стрибки на місці 10-20 разів. Це допоможе малюкові швидше розігрітися.
Після легкої розминки, йдуть вправи стоячи. Починати слід з повільних рухів головою за годинниковою, а потім проти годинникової стрілки — по 3-5 кіл в кожну сторону. Руки малюка при цьому повинні лежати на поясі.
Наступний етап — розминка плечей. Для виконання вправи пальці рук приставляються до плечей і виконується обертання руками вперед і назад. Досить зробити обертання по 5 разів в кожну сторону, проте, можна збільшити число повторів і до десяти.
Ще одна важлива вправа для ранкової зарядки — нахили. Руки дитини повинні лежати на поясі. Нахили виконуються в кожну з сторін по 8-10 разів, потім вперед і назад. Якщо малюк займається вже не в перший раз — можна додати нахили вперед з торканням долонями або пальцями рук підлоги.
Не варто залишати без уваги і елементарні прості, але дієві вправи для зарядки: присідання, вистрибування, махи ногами вперед-назад і в сторони. Якщо весела зарядка для дітей проводиться зі школярами молодших класів, можна додати в неї більш складні вправи в залежності від фізичної підготовки дитини: віджимання, елементи кікбоксингу, ластівка стоячи на одній нозі.
Деяким малюкам можуть сподобається вправи з ушу, базових комплексів стретчингу (розтяжки), різні танцювальні па або самі прості асани йоги. Найголовніше — контроль з боку батьків за процесом виконання малюком незнайомих для нього рухів, щоб уникнути можливої травми або зайвої перетренованості.
ЗАРЯДКА
Зайняти вихідне положення і прийняти основну стійку. Далі підняти руки через сторони вгору і зробити вдих. Опустити руки з полунаклоном вперед і зробити видих. Повторити вправу 6-8 разів.
Ходьба на місці в темпі 70-80 кроків протягом 1 хв .
Зайняти вихідне положення — руки перед грудьми. Виконати ривки ліктями тому , поєднуючи лопатки. Повторити вправу 8-12 разів.
Зайняти вихідне положення — руки на поясі. Виконати кругові рухи тулубом з великою амплітудою в обидві сторони. Повторити 6-8 разів.
Зайняти вихідне положення — лежачи на спині , шкарпетки ніг покласти під опору . Піднятися в положення сидячи , потім повернутися у вихідне положення. Повторити 8-14 разів.
Зайняти вихідне положення — руки на поясі. Виконати 10-20 присідань.
Зайняти вихідне положення — руки вперед , в сторони. Зробити мах лівою ногою до правої руки . Приставити ногу. Те ж вправу виконати іншою ногою. Повторити 6-10 разів.
Зайняти вихідне положення — упор лежачи. Виконати згинання та розгинання рук 5-15 разів .
Зайняти вихідне положення і прийняти основну стійку. Підняти руки вгору , зробити вдих. Розслаблено опустити руки , нахиляючись вперед і полупреседая , зробити видих. Повторити 6-8 разів.
Виконати присідання з наступним підстрибування при вставанні . Повторити 3-5 разів.
Повільний біг протягом 1-3 хв .
Ходьба протягом 1-2 хв з поглибленим диханням , руки при цьому слід періодично піднімати повільно вгору і через сторони , розслаблено опускати з полунаклоном .
Фізкультурні хвилинки та фізкультурні паузи
Комплекси ЗРВ для різних вікових груп
Рухливі та малорухливі ігри
Фізкультурне обладнання
Рухливі та малорухливі ігри
Комментариев нет:
Отправить комментарий